W naszej agencji zajmujemy się nie tylko tradycyjnym PR-em. Robimy też projekty bardziej niestandardowe – produkujemy filmy, animacje, wykonujemy raporty, zajmujemy się produkcją webinarów, obsługą mediów społecznościowych, a także organizacją eventów. I właśnie w tej ostatniej dziedzinie mieliśmy okazję wykazać się w ramach przygotowania i obsługi konferencji dla firmy Investo.tech, działającej w branży nieruchomości i nowych technologii. Zapraszamy do poznania szczegółów 🙂

 

Konferencja “Przyszłość nieruchomości” – kilka słów na temat eventu

Konferencja była wydarzeniem skierowanym do osób już inwestujących w nieruchomości, a także dla tych, którzy zastanawiają się nad formą dywersyfikacji swojego kapitału. Na evencie nie zabrakło nawiązania do nowych technologii, blockchaina i tokenizacji.

Konferencja odbyła się w samym sercu Warszawy, a jej goście mogli posłuchać ciekawych informacji od uznanych w branży ekspertów – Tomasza Stawiarza i Szymona Skrzypca z Investo.tech oraz Patryka Kempińskiego, specjalisty od kryptowalut.

 

 

Podczas eventu organizatorzy podzielili się wiedzą na temat inwestowania w obiekty położone na całym świecie, omówili kierunki i trendy w inwestowaniu, przedstawili wyniki nowopowstałego raportu, a także opowiedzieli o kilku ciekawych projektach.

 

Organizacja konferencji – przygotowania czas zacząć!

Zaczęliśmy od utworzenia dedykowanej strony wydarzenia – stworzyliśmy content, zaproponowaliśmy rozmieszczenie tekstu oraz wygląd poszczególnych infografik.

Programista współpracujący z naszą agencją stworzył stronę internetową w oparciu o odświeżony branding klienta oraz udostępnione materiały.

Byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie elementów promocyjnych, tzn. wizytówek, papieru firmowego, toreb bawełnianych, długopisów, kubków, teczek, ulotek, rollupów. Przygotowaliśmy zaproszenia na wydarzenie zarówno w formie cyfrowej, jak i papierowej.

Kontaktowaliśmy się z poszczególnymi podwykonawcami w celu wykonania gadżetów oraz uzgodnienia wyglądu konkretnych elementów.

 

gadżety

 

W ramach przygotowań do konferencji kontaktowaliśmy się z dostawcami cateringu, koordynowaliśmy wykonanie ich usług przed, jak i w trakcie wydarzenia.

Odwiedziliśmy również salę, w której odbywała się konferencja w celu omówienia szczegółów wydarzenia z przedstawicielem hotelu.

 

Działania w mediach tradycyjnych i społecznościowych

Przygotowaliśmy treść wpisów promujących wydarzenie w mediach społecznościowych oraz zamieszczaliśmy posty na stronie wydarzenia na Facebooku oraz LinkedInie. Dodatkowo informacje na temat wydarzenia zamieszczaliśmy na grupach na Facebooku zrzeszających osoby zainteresowanie inwestowaniem i branżą nieruchomości.

 

 

W ramach promocji konferencji pozyskiwaliśmy również patronaty medialne, zapraszaliśmy redakcje branżowe.

 

Wielki dzień

Na miejsce przybyliśmy już kilka godzin przed rozpoczęciem konferencji. Przygotowaliśmy odpowiednio scenę, stanowisko recepcyjne, paczki powitalne dla wszystkich gości, sprawdzaliśmy również elementy techniczne, które jak wiadomo lubią płatać figle – nagłośnienie, projektor, światła – wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik.

Goście zaczęli tłumnie przybywać na wydarzenie, które rozpoczęło się od wystąpienia Patryka Kempińskiego. Specjalista od kryptowalut mówił o tym, dlaczego jego zdaniem branża blockchain urośnie ponad 30-krotnie w ciągu najbliższych 5 lat i w jakich branżach ma największe zastosowanie.

Kolejny prelegent, Szymon Skrzypiec, CEO Investo.tech opowiadał o swoich pierwszych krokach na rynku nieruchomości oraz o problemach, z jakimi spotykają się osoby próbujące swoich sił w tej branży.

 

 

 

Z kolei Tomasz Stawiarz, COO Investo.tech zaprezentował wyniki raportu „Kierunek rozwoju branży nieruchomości” (raport do pobrania ze strony https://investo.tech/raport/). Głównym celem przeprowadzonego badania było poznanie trendów inwestycyjnych w branży nieruchomości oraz zmian, jakie pojawiają się na tym rynku w ostatnich latach.

Pod koniec wydarzenia odbyła się debata z ekspertami, podczas której uczestnicy dyskutowali o tym, co zmieni się w najbliższych latach w nieruchomościach i jaki wpływ na te zmiany będzie miał rozwój technologii, a także postępująca globalizacja.

Podczas konferencji dziennikarze przeprowadzili wywiady z prelegentami oraz nagrywali materiały wideo w celu umieszczenia późniejszych publikacji.

Całe wydarzenie prowadziła CEO naszej agencji – Anita Kijanka.

 

Działania po wydarzeniu

Jeszcze przed konferencją przygotowaliśmy informację prasową na temat przyszłości branży nieruchomości oraz trendów inwestycyjnych, którą przesyłaliśmy do mediów tuż po konferencji. Zainteresowanie redakcji przełożyło się na wiele publikacji, a nasz klient otrzymał nawet propozycje nagrania dla stacji telewizyjnej.

 

 

 

Wzięcie udziału w wydarzeniu było doskonałą okazją do zapoznania się z ciekawymi trendami odnośnie rynku nieruchomości, bliższego poznania ekspertów i poszerzenia sieci kontaktów.

Zdobycie inspiracji i nowych znajomości wśród elitarnego grona jest przecież bezcenne 🙂