Po raportach związanych z silnymi kobietami ze świata IT (Strong Women in IT i 55 kobiet w świecie nowych technologii) przyszła pora na kolejny projekt, w którym idziemy jeszcze o krok dalej – Strong Leaders Creator in IT.

Tym razem, chcemy pokazać jakie praktyki stosują firmy IT, aby stworzyć swoim pracownikom miejsca, w których mogą się rozwijać. Ważne jest również to, aby pracownicy mogli stawać się “role models” dla innych osób już zatrudnionych lub chcących rozpocząć karierę w branży IT.

 

 

Sukces poprzednich publikacji pokazał, że podejmowanie tego rodzaju tematyki jest bardzo ważne, zwłaszcza na poziomie stanowisk kierowniczych i samego zarządu. 

 

Idea raportu Strong Leaders Creator in IT

Projekt ma na celu pokazanie, co firmy technologiczne robią, aby stworzyć swoim pracownikom optymalne środowisko do budowania ścieżki kariery, jak wspierają swoich podopiecznych i w jaki sposób pomagają im piąć się po drabinie awansów. Szczególnie zależy nam na zaprezentowaniu stałych praktyk, które na dobre wpisały się w funkcjonowanie danej organizacji. Raport będzie podzielony na cztery kategorie główne: rekrutacja, edukacja, ścieżka awansu, macierzyństwo i opieka.

 

 

Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najciekawsze przykłady działań otrzyma wyróżnienie – tytuł “Strong Leaders Creator in IT” oraz statuetkę. Możemy też obiecać, że aktywność firmy będzie szeroko komentowana przez naszą inicjatywę oraz w mediach branżowych 🙂

 

Wyróżnienie zostanie wręczone firmom w 3 kategoriach w zależności od liczby zatrudnionych osób: do 50, 50-250, powyżej 250. Co ważne, projekt skierowany jest do firm z branży IT i nowych technologii – startupów oraz korporacji, które stosują ciekawe praktyki w obszarach HR-u, edukacji i rozwoju pracowników oraz w podejściu do macierzyństwa i opieki. 

 

źródło

Raport Strong Leaders Creator in IT – jakie są korzyści dla firm?

Firmy, które otrzymają wyróżnienie zostaną przedstawione jako wzór do naśladowania przez inne przedsiębiorstwa. Udział w projekcie to również doskonała okazja do pokazania swoich najlepszych działań, mających na celu wspieranie pracowników na różnym etapie rozwoju zawodowego.

 

Dodatkowo, nasza agencja poprowadzi dla zwycięzców w każdej z kategorii miesięczną kampanię employer brandingową. Warto więc wziąć udział w projekcie – można tylko zyskać!

 

Jak zgłosić się do raportu?

Firmy mogą zgłaszać się samodzielnie lub być nominowane przez kogoś z zewnątrz za pomocą formularza na stronie strongleadersinit.com. Przedstawiciel naszej agencji w ciągu 3 dni od zgłoszenia skontaktuje się z nominowaną firmą, którą poprosi o uzupełnienie ankiety. Jej wypełnienie zajmie ok. 20 minut. Udział w raporcie jest bezpłatny.

 

Mamy ogromną nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem przedstawicieli firm technologicznych. Stwórzmy wspólnie podręcznik dobrych praktyk!