One2tribe to grupa kapitałowa, która jako jedyna w Polsce (nieliczna na świecie) od 15 lat łączy doświadczenia w projektach dla dużych korporacji z projektami rozrywkowymi i społecznościowymi. Kluczowym rozwiązaniem One2tribe jest platforma motywacyjna, która opiera się na połączeniu technologii i psychologii behawioralnej. Firma otrzymała międzynarodowe nagrody i wyróżnienia (Nexon Initiative, IBM Watson AI XPRIZE, VivaTech), a obecnie z jej narzędzi korzysta dziennie 50 tysięcy użytkowników.

 

Mocne wejście

Współpracę z One2tribe rozpoczęliśmy w październiku 2018 roku. Temat był wprost fenomenalny – projekt firmy jako jeden z niewielu europejskich dostał się do międzynarodowego konkursu o milionowej stawce – IBM Watson AI XPRIZE. XPRIZE to fundacja zajmująca się konkursami dotyczącymi przełomów w nauce. Dzięki niej odbyły się pierwsze prywatne loty w kosmos! 

 

 

CEO One2tribe, Wojciech Ozimek opowiadał o firmowym projekcie m.in. dla WP Tech, a także w wywiadach dla INNPoland, MamBiznes i Artura Kurasińskiego. Dodatkowo, o rozwoju biznesu i udanym przejściu z branży growej w stronę systemów motywacyjnych mogli usłyszeć również widzowie programu Pawła Rożyńskiego – Rzecz o biznesie. 

 

Rzecz o biznesie

Ekspansja europejska One2tribe

Technologia One2tribe już od dawna z sukcesem działa na rodzimym rynku, więc ekspansja na inne kraje była tylko kwestią czasu. Zespół One2tribe odwiedził siedem europejskich państw, gdzie prezentował międzynarodowej publiczności rozwiązanie dotyczące motywacji pracowników. Wydarzenia te były następstwem długofalowej współpracy z Microsoftem i wstępem do kolejnych, strategicznych działań. My byliśmy odpowiedzialni za koordynację wyjazdu zespołów do Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii. Kontaktowaliśmy się z organizatorami i miejscowymi partnerami Microsoft, ustalaliśmy menu cateringowe serwowane podczas spotkań, a także zapraszaliśmy lokalne firmy na eventy. Wielu gości, mnóstwo pytań i wymienionych kontaktów zaowocowało licznymi zapytaniami o rozwiązanie firmy.

 

one2tribe

Współpraca z mediami farmaceutycznymi

One2tribe dostarcza rozwiązania motywacyjne, które są przydatne w każdej branży – doskonale sprawdzają się również w sektorze medycznym. Naszym zadaniem było zainteresowanie dedykowanych mediów technologiami One2tribe, wspierającymi pracę przedstawicieli medycznych oraz umożliwiającymi efektywną terapię chorób przewlekłych.

 

Współpracę z redakcjami rozpoczęliśmy od pozycjonowania eksperta – Radosława Martera, który od 20 lat jest związany właśnie z farmacją. Zaproponowaliśmy mediom tak wiele ciekawych tematów, że artykuły specjalisty rozeszły się po farmaceutycznym świecie jak świeże bułeczki. Poruszaliśmy tematy związane ze sterowalnością sprzedaży przedstawicieli medycznych, transformacją systemu ich pracy, technologii, która wspiera terapię pacjentów, a także procesem wprowadzania nowych systemów do organizacji.

 

media farmaceutyczne

 

O innowacyjnych rozwiązaniach pisały m. in. redakcje Pharmaceutical Representative, Świata Przemysłu Farmaceutycznego, Evereth News. Ekspert wystąpił także na wydarzeniu PCI Days Pharma&Cosmetic Industry, gdzie opowiadał o wyzwaniach, jakie występują w koncernach farmaceutycznych podczas wdrażania systemów CRM oraz innych rozwiązań z sektora digital. Z kolei wypowiedzi CEO One2tribe, Wojciecha Ozimka, na temat tego, jak grywalizacja zmienia ochronę zdrowia można było znaleźć na łamach MIT Sloan Management Review Polska.

 

MIT Sloan

Współpraca z mediami poruszającymi tematykę zarządzania oraz HR

O rozwiązaniu One2tribe głośno jest także w mediach dedykowanym managerom i przedstawicielom działów HR. Współpraca z magazynem Personel i Zarządzanie rozpoczęła się od opublikowania artykułu (temat numeru!), który poruszał kwestie związane ze zwinną motywacją oraz sposobami na ograniczenie stresu w pracy. Kolejnym materiałem był tekst dotyczący tego, jakiej motywacji potrzebują pracownicy, aby realizować cele stawiane przez zarząd. Zadbaliśmy również o obecność ekspertów w magazynie Personel Plus, gdzie ukazała się publikacja na temat tego, jak technologie mogą zmieniać HR i biznes – obecnie bez wprowadzania nowinek ciężko jest zdobywać pracowników i rozwijać swoją firmę. O potrzebie wdrażania zmian i rozwoju biznesu można było przeczytać również na łamach prestiżowego Harvard Business Review Polska. 

 

HBR

 

Media biznesowe i HR-owe równie chętnie zainteresowały się tematem akceleratora People Power, którego współzałożycielem jest CEO One2tribe. O powstaniu nowego projektu i jego dalszych losach pisały m.in. redakcje MamBiznes.pl, MŚBiznes, HRPolska.

 

Prawdziwą wisienką na torcie są wizyty CEO One2tribe w studiu  money.pl, gdzie Wojciech Ozimek wypowiada się m.in. w temacie skutecznego motywowania i nagradzania pracowników, czy komentuje bieżące wydarzenia.

 

moeny.pl

Współpraca z mediami retail, sprzedażowymi

Kolejnym naszym zadaniem było dotarcie do mediów zajmujących się tematyką sprzedażową i retail. Przedstawiliśmy redakcjom kilka tematów i krótkie konteksty ewentualnych materiałów, a zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Najpierw pojawiły się publikacje w magazynie Nowa Sprzedaż i MŚBiznes, poruszające zagadnienia związane m.in. z wyzwaniami branży retail, premiami i konkursami sprzedażowymi dla handlowców, czy transferem wiedzy w rozproszonych sieciach handlowych. Teraz mamy możliwość zawładnięcia mediami retailowymi 🙂 przygotowujemy dla nich kilkanaście materiałów, publikacje będą dostępne już wkrótce!

 

Pozostałe działania z One2tribe

Nasze działania z firmą One2tribe skupiają się nie tylko na kreowaniu wizerunku ekspertów w mediach – działamy kreatywnie również w innych obszarach. Urszula Rudzka-Stankiewicz dyskutowała o trendach dotyczących pracy przyszłości na premierowym wydarzeniu podczas Venture Cafe. Ula jest też jedną z rozmówczyń naszego nowego projektu – podcastów Strong in IT, gdzie opowiada o kreowaniu nawyków. Odcinek będzie wkrótce dostępny na stronie StrongWomeninIT.com, a następnie dystrybuowany w mediach branżowych. 

 

venture cafe

 

Do naszych zadań należy również aktualizacja firmowego bloga i koordynacja udziału zespołu One2tribe w wydarzeniach takich jak m.in. Microsoft Innovation Summit, HR Innovations. Pomagamy w przygotowaniu grafik i materiałów promocyjnych, wyborze stoisk oraz ich wyposażeniu, odpowiadamy za kwestie logistyczne i bieżący kontakt z organizatorami.

 

HR Inn

 

Ufff, dużo tego! Jaki jest nasz sekret na udaną współpracę? We wszystkich działaniach stawiamy na konkrety i przekazujemy cenną wiedzę.

Przy tak inspirującym kliencie, przyszłość zapowiada się jeszcze ciekawiej! One2tribe kontynuuje współpracę ze środowiskiem naukowym, planuje podbój kolejnych krajów, a do tego szykuje się arcyinteresujący raport. Ale psst… O tym już wkrótce!