„Strong Women in IT” – rozpoczynamy prace nad kolejnym rynkiem

Uwielbiamy z naszymi klientami prowadzić projekty międzynarodowe, dlaczego więc sami mielibyśmy ich nie tworzyć? Inicjatywa „Strong Women in IT” mocno się rozwija, a my w zeszłym tygodniu ogłosiliśmy start pracy nad rozwojem tego projektu w Niemczech.

Na zaproszenie Europejskiej Agencji Kosmicznej Anita Kijanka przedstawiła w siedzibie w Darmstadt wyniki naszego raportu „Strong Women in IT” i opowiedziała o tym, co aktualnie dzieje się w temacie diversity and inclusion w biznesie. Stres i emocje były, a fakt transmitowania wystąpienia w siedmiu innych lokalizacjach, wcale ich nie pomniejszały.

Na sali było kilkadziesiąt osób. Podobna ilość kobiet i mężczyzn pokazuje, że temat ten jest ważny dla obu płci. To co zaskakuje, to ilość pytań ze strony publiczności, która sprawiała, że trudno było zmieścić się w wyznaczonym czasie – pytań dociekliwych, drążących, przedstawiających realne zainteresowanie. Nikt ze sobą nie walczył, nie ścigał się na to, która płeć jest lepsza, ważniejsza czy może bardziej pokrzywdzona. Zamiast planowanych 30 minut wystąpienie zajęło ponad godzinę.

To właśnie na tym wydarzeniu ogłosiliśmy, że Niemcy będą naszym kolejnym krajem, gdzie planujemy rozwój inicjatywy. Pracy w związku z tym jest mnóstwo bo „krajowe” tematy dzieją się równocześnie. Lada moment napiszemy o tym co w Polsce odbędzie się w związku z rozwojem „Strong Women in IT”.

A tymczasem zapraszamy na nową stronę Inicjatywy „Strong Women in IT”. Chcesz wspótworzyć ten projekt? Napisz do nas – raport@comecreationsgroup.pl.