WearFits, czyli rewolucja w e-commerce

„ WearFits, czyli rewolucja w e-commerce” takim hasłem rozpoczęliśmy komunikację wirtualnej przymierzalni – startup`u, który dołączył do grona naszych klientów.   

WearFits to rozwiązanie stworzone dla wszystkich tych, którzy uwielbiają zakupy online. Dzięki  fotorealistycznej prezentacji i animacji odzieży, na dowolnym typie sylwetki możemy zobaczyć, jak materiał, z którego wykonany jest produkt będzie układał się na naszej figurze. Jak to działa? Cały proces jest bardzo prosty i szybki. Jednorazowo podajemy cztery parametry dotyczące naszej figury: wzrost, biust, obwód talii i bioder. Następnie, wybieramy rozmiar i dzięki animacji widzimy swoją sylwetkę oraz wybrany produkt. Możemy sprawdzić, czy materiał będzie nas opinał, czy nie będzie za luźny, a także jaka jest faktyczna długość wybranego produktu. 

Zaczynamy!

Po otrzymaniu briefu rozpoczęliśmy planowanie komunikacji. Zanim skontaktowaliśmy się z mediami przygotowaliśmy listę, na której wykazaliśmy wszystkie przewagi konkurencyjne WearFits nad dotychczasowymi rozwiązaniami. W międzyczasie przygotowaliśmy również content na stronę internetową w wersji polskiej oraz angielskiej. 

Postanowiliśmy komunikować wirtualną przymierzalnię jako narzędzie, które ograniczy (praktycznie do minimum!) zwroty w sklepach online spowodowane złym doborem rozmiaru. Pamiętając, iż klient jest na początku swojej działalności, komunikację skierowaliśmy również w stronę mediów startup`owych. Wiedząc, jak ważny jest kontakt klienta z kontrahentami, zajęliśmy się również jego udziałem w formie prelegenta i wystawcy na targach oraz eventach branżowych.

WearFits w mediach

W pierwszych miesiącach obsługi, wywiad z założycielami WearFits przeprowadziły media start-upowe: Mam Biznes oraz Mam StartupInformacje i wzmianki o wirtualnej przymierzalni pojawiły się również w prasie np. Rzeczpospolita, a także w Przeglądzie Prasy w programie Dzień Dobry TVN. Tematem zainteresował się także PAP oraz media ogólnopolskie m.in.: dlahandlu.pl, magazyn e-commerce czy propertynews.pl.

Jako, że WearFits od początku działa w Krakowie, informacja o firmie pojawiła się także w lokalnym paśmie informacyjnym TOK FM, a także audycjach weekendowych Meloradia oraz Radia Pogoda. 

 

Kolejne kroki 

Plany komunikacyjne rosną wraz z naszym klientem. W najbliższych miesiącach wykorzystamy inne środki przekazu, aby o wirtualnej przymierzalni dowiedzieli się nowi odbiorcy. Dlaczego nam na tym zależy? Chcemy, aby rozwiązanie zostało bardzo szeroko zauważone, przetestowane i zastosowane przez użytkowników końcowych oraz firmy. Samo wyobrażenie sobie przyjemności, którą będzie można czerpać z pewnych i dobrze dobranych rozmiarów podczas zakupów online, napędza nasze działania trzykrotnie.