Firma Wtórpol to lider polskiego rynku recyclingu. Codziennie przetwarzają 300 ton odzieży oraz eksportują swoje produkty do 30 krajów na świecie. Działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) realizują poprzez swoją fundację ECO TEXTIL, która od 2012 roku pomaga osobom z niepełnosprawnościami udzielając pomocy materialnej, rzeczowej oraz finansowej.

Stare ubrania zamienisz na trójkołowy rower!

Zwiększa się zainteresowanie procesem recyklingu, który przynosi duże korzyści ludziom i środowisku. Stare ubrania  wrzucane do kontenerów wykorzystywane są w procesie recyklingu i dzięki temu nie trafiają na śmietnik, gdzie nie ma z nich żadnego pożytku. Promowanie ekologicznych zachowań sprawdza się zwłaszcza teraz, kiedy ludzie decydują się na wymianę swojej garderoby.

Odzież z kontenerów

Co dzieje się z ubraniami, które trafiają do kontenerów? Aż 70% ubrań trafia do recyklingu, natomiast reszta przeznaczona jest na sprzedaż dyskontom odzieżowym. Duża część ubrań wrzucanych do kontenerów nie nadaje się do użytku, dlatego jest wykorzystywana i przerabiana na wysokokaloryczne paliwo przez firmę Wtórpol. Dzięki takim rozwiązaniom zyskuje nie tylko firma recyklingowa, ale również ludzie potrzebujący.

Działalność Fundacji

Fundacja Eco Textil założona przez Wtórpol, której hasło przewodnie brzmi „OD WAS DLA WAS” stawia przede wszystkim na pomoc młodzieży niepełnosprawnej. Część pieniędzy ze sprzedaży ubrań trafia na cele charytatywne. Jest to różnego rodzaju pomoc – oprócz zapewnienia bezpłatnych rowerów, Fundacja przekazuje pieniądze dla osób potrzebujących, a także dary dla schronisk.  

Działalność Fundacji przyczynia się do likwidacji barier architektonicznych i edukacyjnych, które napotykają na swojej drodze osoby niepełnosprawne.  Fundacja Eco Textil bezpłatnie przekazuje rowery osobom niepełnosprawnym. Ich liczba ciągle rośnie ze względu na duże zapotrzebowanie. Fundacja przekazała już 4600 trójkołowych rowerów o wartości rynkowej ponad 10 milionów złotych.

Dla Fundacji Eco Textil:

  • dbamy o wizerunek w mediach społecznościowych,
  • realizujemy kampanie promocyjne w szczególności dla ich pionierskiego projektu bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych w całej Polsce,
  • prowadzimy komunikację pomiędzy użytkownikami a Fundacją,
  • budujemy społeczność zaangażowanych użytkowników.