Raport: Kobiety w świecie nowych technologii

Stworzyliśmy raport przedstawiający kobiety w świecie technologii. Przepytaliśmy ich aż 55 i co…? Aż 63% z nich nie ma wykształcenia technicznego! Poznajcie kobiety, których ścieżki zawodowe mogłyby często stanowić materiał na ekranizację filmową i z pewnością  inspirację dla nas wszystkich.

Pobierz raport: http://kobiety.comecreationsgroup.pl/

Raport przedstawia sylwetki 55 kobiet pracujących wbranży nowych technologii w Polsce, choć zasięg ich działań często wykracza poza Europę. To coś więcej niż zbiór odpowiedzi. To potężna dawka inspiracji od osób, które kochają świat innowacji.

Czemu warto przeczytać nasz raport?

Świat nowych technologii to nie tylko urządzenia czy oprogramowanie. To przede wszystkim ludzie, którzy tworzą i wdrażają na rynek produkty, które realnie zmieniają nasz świat. Kobiety pracujące w tej  branży udzieliły nam informacji o tym jak się tam znalazły, co im się najbardziej podoba, oraz co stanowi dla nich największe wyzwanie.

Kim są te kobiety?

To właścicielki dużych, rozpoznawalnych marek, start-upów, osoby decyzyjne w międzynarodowych korporacjach czy ludzie nauki. Słowem: C-level. Tak więc, czy zastanawialiście się kiedykolwiek czym dokładnie zajmują się kobiety w nowych technologiach? Albo ile z tych kobiet ma wykształcenie stricte techniczne? Jakie historie za nimi stoją? A może, co w swojej pracy lubią najbardziej?

Gwarantujemy, że odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym raporcie i mogą być dla wielu osób niemałym zaskoczeniem. Kobietom, które udzieliły nam odpowiedzi z całą pewnością mają unikatowych cech demograficznych ani jednoznacznie przypisać do danej grupy społecznej. Okazuje się, że tym, co je łączy jest sukces, który odniosły oraz szczera chęć dzielenia się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniem.

Po co pisać raport o kobietach w nowych technologiach?

Dużo się mówi o kobietach w środowisku. Wielokrotnie natrafialiśmy na komentarze, gdzie organizatorzy wydarzeń wprost piszą, że szukają pomysłów którą osobę płci pięknej zaprosić do udziału w konferencji. Stwierdziliśmy, że czas to zmienić i stworzyć kompendium wiedzy w tym obszarze.

Dodatkowo właścicielka naszej agencji – Anita Kijanka jest kobietą. Na codzień wspólnie z nami promuje technologie i wie jak to robić. Znamy więc branżę oraz kobiety będące na jej szczycie. Chcieliśmy przedstawić szerszemu gronu osób świat, którego jesteśmy częścią. Jakkolwiek górnolotnie by to nie zabrzmiało. uważamy że tworzenie partnerskich i transparentnych relacji w tym środowisku jest częścią naszej misji i chcemy to pokazać.

Ten raport to coś więcej niż realizacja kronikarskiego obowiązku czy potrzeby zebrania w jednym miejscu osób, które stanowią dla nas inspirację. Mówiąc szczerze, od samego początku byliśmy ciekawi jak na nasze pytania odpowiedzą kobiety, o których mówi się, że są liderami tej branży. Praca nad raportem, była dla nas wyzwaniem, wynikającym również z potrzeby stworzenia rzeczy, która da rzeczywisty obraz świata, w którym działają przedsiębiorcze kobiety.

Jakie były nasze założenia metodologiczne?

Maksymalnie uprościć pytania, ograniczyć ich liczbę i dać uczestnikom raportu pełną swobodę wypowiedzi. Okazuje się, że w tym szaleństwie jest metoda. Wnioski powstały w wyniku analizy ilościowej i znalezienia wspólnych mianowników w odpowiedziach uczestniczek. Można więc powiedzieć, że wyniki raportu stanowią efekt powtarzających się zwrotów i tendencji. Dzięki zastosowaniu tych nagannych, z punktu widzenia nauk społecznych, założeń, udało się nam dojść do szeregu wniosków, do których nie doszlibyśmy, decydując się na konwencjonalne badania. Innowacyjność zastosowanej przez nas metodologii i jej pozorna lekkość, pozwoliła nam zaangażować wyjątkowe kobiety, przed którymi świat nowych technologii nie ma tajemnic.

Jak czytać nasz raport?

Należy mieć na uwadze, że nasz raport jest unikatowy pod kilkoma względami. Zacznijmy od tego, że udział w nim biorą kobiety w większości będące liderkami swojej branży, często na poziomie C-level. Już fakt zgromadzenia tak szanownego grona zasługuje na uwagę. Dodatkowo, został stworzony przez osoby będące w świecie nowych technologii, dobrze znające jego specyfikę. Nasz raport nie jest również badaniem naukowym w pełnym tego słowa znaczeniu. My tak naprawdę tylko daliśmy możliwość wypowiedzi wyjątkowym osobom, i na tej podstawie przeprowadziliśmy analizę. Raport “Kobiety świecie nowych technologii” to również świetna sieć kontaktów do osób przed którymi świat nowoczesnych technologii nie ma tajemnic.

Pobierz raport: http://kobiety.comecreationsgroup.pl/

Ten raport to dopiero początek!

Skontaktowaliśmy się ze znacznie większą ilością osób, niż te, które macie okazję tutaj poznać.

W przyszłości planujemy kolejne tego typu projekty. Jeżeli chcesz się znaleźć w gronie naszych uczestniczek napisz: kontakt (at) comecreationsgoup.pl, a my już wiemy co dalej zrobić.

Raport: http://kobiety.comecreationsgroup.pl