Lovely to polski startup z Krakowa produkujący inteligentną zabawkę erotyczną, która generuje sugestie i porady poprawiające jakość życia erotycznego par. Firma pozyskała fundusze na rozwój z amerykańskiej kampanii crowdfundingowej. Udało się stworzyć produkt wysokiej klasy, jednak jest on kosztowny i nieznany polskim użytkownikom.

Komunikować lekko o sprawach krępujących

Naszym celem była promocja w polskich mediach akcji crowdfoundingowej Lovely, która przeprowadzona była w niestosowanej do tej pory metodzie – emisji akcji przez Dom Maklerski Capital Partners S.A. Planem Lovely było pozyskanie 1,6 mln PLN. Zebrane środki mają zostać przeznaczone na stworzenie tańszego produktu oraz rozwój firmy.

Podjęliśmy się wyzwania promocji produktu związanego z seksem – tematem nie dla każdego łatwym. Klientowi zależało na zbudowaniu wizerunku marki premium ze smakiem i bez nachalnej promocji przez blogerów lub influencerów.

Wybraliśmy media, które mogłyby stworzyć publikacje w ujęciu biznesowym o ciekawym startupie oraz te, które zajmują się nowinkami technologicznymi. Do 10 wyselekcjonowanych dziennikarzy wysłaliśmy pakiety promocyjne zawierające nakładkę wibracyjną Lovely, specjalnie przygotowane i ozdobione ciastko, oraz krótki, odręcznie napisany list. Notatki prasowe zostały dostarczone drogą mailową. Cały pakiet stanowił „słodką, spersonalizowaną przesyłką”, aby nadać tematowi lekkości. Ciastko i ręcznie stworzony list miały podkreślać indywidualne podejście do każdej przesyłki.

Efekty

W wyniku naszych działań uzyskaliśmy publikacje w planowanych mediach biznesowych, a także zainteresowanie mediów technologicznych. Emisja publiczna prowadzona przez Dom Maklerski trwa nadal. Klient odnotował zwiększenie zainteresowania produktem oraz zakupem akcji. Podpisano również umowę  dystrybucyjną na rynek polski oraz zdecydowano o obniżeniu ceny produktu.