Wenusjanki dają moc – spotkania networkingowe kobiet w Polsce!

Życia pełne bywa trudnych decyzji, skomplikowanych wyborów – ale podobno do odważnych świat należy.  Właśnie dlatego moje życie zawodowe zawsze było zakręcone i pełne szalonych  zwrotów akcji. Patrząc na nie teraz, z perspektywy czasu i przeżytych doświadczeń – wiem, że warto było podejmować ryzyko.

Półtora roku temu na mojej drodze pojawiła się kolejna szansa. Poznałam Anitę Kijankę– właścicielkę firmy Come Creations Group oraz inicjatorkę Wenusjanek – spotkań networkingowych dla kobiet. Zgłosiłam się do pracy jako koordynatorka spotkań dla kobiet w Trójmieście. W tym czasie zmieniałam też etatową pracę. Wyzwanie było ogromne – praca na etacie, a po godzinach koordynacja wenusjankowego projektu. Po raz kolejny zdecydowałam się zaryzykować. Przemawiała za tym chęć robienia czegoś z pasji, dla innych kobiet.  Chciałam je motywować  do działania– odkrywać ich potencjał i zachęcać do rozwoju.

Spotkania networkingowe kobiet

 

Spotkania networkingowe kobiet – Wenusjanki, stały się dla mnie ogromna dawką pozytywnej energii oraz inspiracji.

Raz na trzy miesiące w jednym miejscu spotykają się kobiety, które nie chcą stać w miejscu, chcą się rozwijać, poszerzać wiedzę i nawzajem sobie pomagać.  Mocnym punktem każdego eventu jest networking, który pomaga uczestniczkom w nawiązaniu nowych relacji biznesowych. Dzięki temu wszystkie razem tworzymy przestrzeń do działania i samodoskonalenia się.

Dla mnie, ten czas odkąd rozpoczęłam przygodę z Wenusjankami, to czas olbrzymiego rozwoju, wielu odważnych kroków, budowania większej pewności siebie i silniejszej pozycji na rynku pracy. Przede mną pojawiła się kolejna szansa – koordynacja Wenusjanek w całej Polsce oraz organizacja Warsaw Global Business Forum. To ogromne wyzwanie, ale i świetna przygoda. Czuję, że znów będzie to dla mnie moment przełomowy.

Każde wydarzenie to dla mnie osobiste spotkanie, bo to właśnie w trakcie tych eventów udało mi się poznać wiele wyjątkowych kobiet. I choć dzień wydarzenia to przede wszystkim ciągła bieganina i dopinanie wszystkiego, żeby wyszło idealnie  – na sam koniec, gdy już ucichł gwar i gdy już wyściskałam uczestniczki, miałam zawsze czas na chwilę refleksji, ale i czystej radości z tego, że znów osiągnęliśmy sukces. Nie byłby on możliwy bez drugiej koordynatorki, Agnieszki Szczerby. Razem stworzyłyśmy duet doskonały – który też jest ogromną siłą tych spotkań.

Bez względu na to, ile stresujących sytuacji pojawiło się w trakcie przygotowań lub w dzień spotkania  (najbardziej spektakularne było zatrzaśnięcie się przez nas w schowku na ubrania tuż przed rozpoczęciem kolejnej prelekcji!) – końcowe słowa pochwały i zadowolenia ze strony uczestniczek sprawiały, że potem długo nie mogłam zasnąć – bo rozpierała mnie tak ogromna energia.

Spotkania networkingowe kobiet

Wenusjanki otworzyły mi drogę do kariery, którą wymarzyłam sobie już lata temu, będąc jeszcze w szkole średniej. Cieszę się, że mogę być częścią tej ogromnej i stale powiększającej się społeczności.  Myślę, że to niezwykle ważne, aby kobiety się nawzajem wspierały, bo przecież jak śpiewa Beyonce – to my rządzimy światem! 🙂

Wenusjanki – spotkania networkingowe kobiet odbywają się w pięciu miastach Polski cyklicznie. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji.